Ēst vietējo, sezonālu, svaigu un pēc iespējas bioloģisku pārtiku.
Samazināt rūpnieciski pārstrādātas pārtikas lietošanu ikdienā- tā bieži satur mākslīgos saldinātājus, garšas pastiprinātājus, un citas ķīmiskas vielas- šāda tipa pārtikas produkti parasti ir kalorijām bagāti, taču ar zemu svarīgo uzturvielu saturu.
Uzturs ir bagāts ar augu valsts produktiem- dārzeņiem, augļiem, garšaugiem, garšvielām, pilngraudiem, sēklām (dīgstiem), riekstiem un pākšaugiem.
Limitētā daudzumā ēst bioloģiskus dzīvnieku valsts produktus- liellopu, putnu gaļu, zivis, jūras veltes un olas.
Koncentrēties uz augu izcelsmes olbaltumvielu avotiem, piemēram, lēcām, kvinoju, ķirbju sēklām, griķiem. Katrā ēdienreizē iekļaut labas kvalitātes olbaltumvielas, kas līdzsvaro cukura līmeni asinīs, sniedz enerģiju un ilgāku sāta sajūtu.
Iekļaut veselīgos taukus ikdienas uzturā, piemēram, savvaļas zivis, linsēklas, kaņepju un čia sēklas, kas satur omega-3 taukskābes, saulespuķu, ķirbju sēklas un lielākā daļa riekstu satur omega 6 taukskābes, un avokado un olīvas- omega-9 taukskābes. Omega taukskābes ir būtiska šūnu membrānas sastāvdaļa, tās atbalsta smadzeņu darbību, hormonu ražošanu, uzlabo sirds veselību un mazina iekaisuma procesus.
Uzlabot gremošanas procesus:
nepārēsties un nenašķoties starp ēdienreizēm
nedzert ēšanas laikā
lietot augus uzturā, kas veicina gremošanas sekrētu izdali un uzlabo gremošanas procesus
pareizi kombinēt pārtikas produktu grupas, lai izvairītos no vēdera pūšanās, gāzēm un cita veida diskomforta pēc ēdienreizēm
8. Uzņemt nepieciešamo šķidruma daudzumu katru dienu- ūdens, zāļu tējas un svaigi spiestas augļu un dārzeņu sulas
Ēdienreižu plānošana, sekošana līdzi uzturvielu daudzumam, ko katru dienu sniegt savam ķermenim, lai tas būtu vesels, pilnvērtīgi atjaunojas un aizsargā no saslimšanām.
Comments